Als u merkt dat een link naar een artikel of website niet werkt, als u vragen of suggesties hebt, of als u een artikel in de Kennisbank wilt laten opnemen, laat het dan hier a.u.b. even weten!

Kennisbank

De Kennisbank bevat informatie die te maken heeft met afstammingsvragen en met de levenslange indringende gevolgen die de moderne voortplantingstechnieken voor een kind kunnen hebben. Verder in deze Kennisbank artikelen over Systemisch Werk en familiesystemen.

Zoeken

Categorieën

󰅁 Terug naar Maureen Davis.nl

Geen 7 maar 52 kinderen in Belgie met kankergen uit donorzaad

Categorie:

Donorconceptie

HLN Belgie
|
30
May 2025

Niet zeven, maar 37 vrouwen zijn in ons land geïnsemineerd met donorzaad dat mogelijk een kankerverwekkend gen bevat. In totaal werden daarbij 52 kinderen verwekt die mogelijk het defecte gen dragen en dus een zeer grote kans hebben op kanker. Nochtans mag een anonieme donor in ons land aan niet meer dan zes verschillende vrouwen doneren. Bovendien wist de overheid al twee jaar dat er iets mis was met het sperma van de donor. “We gaan dit tot op het bot uitzoeken”, aldus een boze minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke (Vooruit).

Labels:
spermadonatie
België
erfelijkheid | erfelijke ziekten

Gerelateerde artikelen